Przekaż nam swój 1 % podatku


Sala kulinarna i umiejętności życia codziennego

W sali gospodarstwa domowego i umiejętności życia codziennego pod okiem terapeuty podopieczni doskonalą umiejętności prowadzenia gospodarstwa domowego.

Zajęcia kulinarne uczą samodzielnego, higienicznego przygotowania prostych posiłków, układania jadłospisów, nakrywania do stołu oraz dokonywania zakupów i wiele innych rzeczy, które przydają się w życiu codziennym. Realizowane to jest poprzez samodzielne przygotowanie śniadania i obiadu dla wszystkich podopiecznych oraz pieczenie ciast na różne uroczystości odbywające się w Ośrodku. Wspólne spożywanie posiłków w jadalni nie tylko jednoczy grupę, ale również ma za zadanie naukę podstawowych zasad zachowania się przy stole. 

W sali gospodarstwa domowego podopieczni nabywają wiedzę na temat tradycji świątecznych związanych z przygotowaniem posiłków oraz prowadzone są pogadanki na temat zdrowego trybu życia. Podopieczni mniej sprawni manualnie pod czujnym okiem terapeuty doskonalą umiejętność posługiwania się sprzętem gospodarstwa domowego.

Do zadań podopiecznych sali należy utrzymanie porządku i czystości w kuchni i jadalni.

Jednostka prowadząca

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,
Oddział Okręgowy w Morągu

Plac Jana Pawła II 1
14-300 Morąg
tel. (89) 757 63 60
e-mail: tpdmorag@wp.pl
www.tpdmorag.org.pl

program do pit - darmowy

Razem zrobimy więcej

Osoba fizyczna może odliczyć od dochodu do 6%, a osoba prawna do 10% dochodu.

Jeżeli chcesz dokonać darowizny na rzecz Towarzystwa:
1. Wypełnij druk wpłaty, wpisując w rubryce "tytułem": "darowizna"
2. Przed rozliczeniem się z urzędem skarbowym wypełnij także dodatkowy formularz "Informacje o odliczeniach od dochodu i podatku"

Jeśli nas wspomożesz, ZROBIMY WIĘCEJ...
Numer konta: 75 8857 1038 3003 0300 5845 0001
KRS - 0000 17 22 31