Przekaż nam swój 1 % podatku


Dzień Chłopaka

Dodano: 02-10-2017

28 września w Środowiskowym Domu Samopomocy w Morągu odbyła się zabawa taneczna z okazji Dnia Chłopaka. W tym dniu obchodziliśmy również urodziny jednej z uczestniczek oraz wybraliśmy uczestnika miesiąca. Oprócz życzeń, każdy z panów został obdarowany słodkim upominkiem. Po złożonych życzeniach damska część naszego Ośrodka zaprosiła panów do wspólnej integracji przy kawie i cieście. 
Przygotowane niespodzianki sprawiły panom wiele radości i wywołały uśmiech na ich twarzach. Ten szczególny dzień upamiętniliśmy kilkoma zdjęciami. Wiecej zdjęć na......

Wizyta dzieci z Przedszkola

Dodano: 02-10-2017

Dnia 20.09.2017 r. nasz Ośrodek odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1 w Morągu wraz z wychowawcą. Pod kierunkiem jednej z naszych terapeutek Edyty Koronkiewicz wykonały kartki okolicznościowe dla dzieci przewlekle chorych przebywających w szpitalach. W trakcie pracy dzieci wykazały się ogromna pomysłowością i kreatywnością. Czas upłyną w miłej atmosferze. Dziękujemy przedszkolakom za mile spędzony czas i zapraszamy ponownie. Więcej zdjęć na.....

Wycieczka Częstochowa, Kraków, Zakopane

Dodano: 25-09-2017

W dniach 19 - 22 września uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Morągu wzięli udział w wycieczce po Małopolsce: Częstochowa, Kraków, Zakopane. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Jasną Górę - Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie. 
Drugiego dnia wraz z przewodnikiem udaliśmy się w podróż do Kopalni Soli w Wieliczce. 3 kilometry korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Przewodnik opowiedział o historii i tajemnicach kopalni, o etosie ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Mogliśmy zobaczyć wówczas używane maszyny i narzędzia górnicze. W połowie szlaku znajduje się kaplica dedykowana księżnej Kindze i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Tego samego dnia zwiedziliśmy Stare Miasto i Podziemia Rynku w Krakowie. Krakowski Rynek jest miejscem niezwykłym, wytyczony w połowie XIII wieku, stał się główną przestrzenią publiczną miasta i niezmiennie aż do dnia dzisiejszego pozostaje sercem Krakowa. Podziemia Rynku krakowskiego to podróż w przeszłość, ożywioną po wiekach przez archeologów. To rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów i architektury, to kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów transportujących towary w czasach króla Władysława Łokietka, to najstarsze murowane budowle handlowe Krakowa.
Kolejnym etapem naszej wycieczki było Zakopane, chociaż pogoda nam nie dopisała to spacerowaliśmy po Krupówkach, spróbowaliśmy też góralskich specjałów w Karczmie w Zakopanym. Zwiedziliśmy także Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Zakopane – Krzeptówki. Jak również udaliśmy się do prawdziwej bacówki, gdzie powstają oscypki. 
Ostatni dzień naszej wycieczki to zwiedzanie wzgórza wawelskiego. Katedra na Wawelu to przegląd epok i stylów. W świątyni odbyło się 37 koronacji królewskich. Spoczywają tu niemal wszyscy królowie Polski. 
Cztery dni minęły bardzo szybko, wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę na temat kultury Małopolski. Więcej zdjęć na........

 

Spektakl - stroje

Dodano: 04-09-2017

 

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatu Terapii  Zajęciowej w Morągu przygotowują spektakl teatralny, pt.  "Kopciuszek"  z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. 

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mogą pożyczyć lub posiadają  nie potrzebne już suknie wieczorowe, balowe bądź ślubne, które moglibyśmy wykorzystać do spektaklu.  Bylibyśmy wdzięczni za dostarczenie sukien do Środowiskowego Domu Samopomocy mieszczącego się przy ul. Szkolnej 12 w Morągu.  

Serdecznie dziękujemy. 

Wyjazd do Kretowin

Dodano: 31-08-2017

Dnia 29.08.2017 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Morągu wraz z terapeutami mięli możliwość skorzystania z pięknej pogody i kąpieli słonecznych, gdyż tego właśnie dnia zorganizowano wyjazd nad jezioro do Kretowin. 
Czekało na nas wiele atrakcji - we wspólnym gronie upiekliśmy i zjedliśmy smaczne kiełbaski z ogniska, następnie wyruszyliśmy na spacer po okolicy i dotarliśmy nad jezioro - gdzie przyszedł czas na relaks - niektórzy usiedli sobie na molo inni brodzili stopami po dnie jeziora.
Na koniec naszej wycieczki zjedliśmy wspólny posiłek w postaci zupy oraz pizzy w restauracji Vertigo. Serdecznie dziękujemy za smaczny posiłek. 
Wspólne ognisko, spacer oraz pobyt na plaży były świetną okazją do budowania pozytywnej atmosfery wśród uczestników. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci. Słoneczna pogoda oraz miła atmosfera sprawiły, że wyjazd był niezwykle udany. Więcej zdjęć na.....

Ognisko nad jeziorem morąskim

Dodano: 28-08-2017

 

24 sierpnia w ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego wybraliśmy się całą grupą nad jezioro morąskie. Z placówki wyruszyliśmy przed południem aby jak najdłużej móc cieszyć się piękną pogodą. We wspólnym gronie upiekliśmy i zjedliśmy kiełbaski, nie zabrakło również pysznych sałatek, które przygotowała sala kulinarna i umiejętności życia codziennego. Pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do ośrodka. Wyjścia takie jak to wzmacniają integrację wśród uczestników oraz pozytywnie wpływają na motywację do dalszej pracy.  Więcej zdjęć na....

Zakończenie roku terapeutycznego

Dodano: 17-07-2017

Na zakończenie zajęć terapeutycznych w naszym Domu w dniu 14. 07. 2017r. przed przerwą wakacyjną zorganizowaliśmy dyskotekę oraz grilla. Wszyscy bawili się przy znakomicie dobranej muzyce.
W trakcie zabawy Pani Kierownik życzyła wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji oraz wręczyła upominki z okazji urodzin oraz dyplom dla uczestnika miesiąca. 
Korzystając z pogody, która ostatnio nas nie rozpieszcza spędziliśmy wspólnie czas na świeżym powietrzu, gdzie na wszystkich czekał poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, ciast, bułeczek oraz napojów. Kolejny raz była to doskonała okazja do integracji. 
W dobrych humorach możemy zakończyć rok terapeutyczny, życzymy wszystkim udanych wakacji. 
Do zobaczenia za kilka tygodni. Więcej zdjęć na...

 

WYCIECZKA DO GDYNI 2017

Dodano: 21-06-2017

 

W dniach 18-20.06.2017 r byliśmy na wycieczce w Gdyni.Podczas wycieczki było mnóstwo różnorodnych atrakcji. Pogoda była rewelacyjna , wręcz wymarzona.Sprzyjała spacerom brzegiem morza,gdzie mogliśmy wsłuchiwać się w szum jego fal i odgłosy mew.Jednak na tym nie poprzestaliśmy...W drugim dniu wycieczki wybraliśmy się na Półwysep Helski, tam zwiedziliśmy Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry oraz oglądaliśmy " pokaz karmienia fok". Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Półwyspu Helskiego pojazdami typu "melax". Podczas wycieczki były też atrakcje kulturalne -wizyta w Teatrze Muzycznym w Gdyni gdzie zachwycaliśmy się wspaniałą muzyką i scenografią podczas spektaklu pt."Koncert na bis na zakończenie sezonu". Ważnym akcentem naszej wycieczki było zwiedzanie największego Muzeum Historycznego w Polsce-"Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.Obejrzeliśmy tam mnóstwo eksponatów oraz archiwalnych zdjęć i filmów z okresu II Wojny Światowej. Pozytywnie zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu.Szkoda, że to już koniec!!!! Więcej zdjęć na:

KONKURS ARTYSTYCZNY ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY WOJEWÓDZTWA WRMIŃSKO-MAZURSKIEGO W SUSZU

Dodano: 08-06-2017

 

W odpowiedzi na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu wzięliśmy udział w konkursie artystycznym Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod hasłem przewodnim: " Szalone Lata Disco Polo". w konkursie plastycznym nasza uczestniczka Ela zdobyła pierwszą nagrodę ,co było dla niej ogromną niespodzianką, w konkursie muzycznym Mateusz i Emila artystycznie zaśpiewali piosenkę pt." Mydełko Fa" ,natomiast Agnieszka i Krzysiek zaprezentowali modę Disco Polo. Podczas konkursu mieliśmy możliwość świetnej zabawy a także wspólną integrację z zaproszonymi gośćmi. Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas...WIĘCEJ ZDJĘĆ NA:

WERNISAŻ PRAC O TEMATYCE DZIECIĘCEJ

Dodano: 30-05-2017

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, tradycją stało się organizowanie w tym czasie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu w Oddziale dla Dzieci wystawy prac o tematyce dziecięcej powstałych w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz Warsztacie Terapii Zajęciowej w Morągu.Dziś tj. 30.05.2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy. Uczestniczyli w niej przedstawiciele społeczności Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu.W trakcie wernisażu omówione zostały techniki powstawania prac.Wystawa czynna będzie w godzinach pracy Biblioteki.ZAPRASZAMY.......WIĘCEJ ZDJĘĆ NA:

Jednostka prowadząca

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,
Oddział Okręgowy w Morągu

Plac Jana Pawła II 1
14-300 Morąg
tel. (89) 757 63 60
e-mail: tpdmorag@wp.pl
www.tpdmorag.org.pl

program do pit - darmowy

Razem zrobimy więcej

Osoba fizyczna może odliczyć od dochodu do 6%, a osoba prawna do 10% dochodu.

Jeżeli chcesz dokonać darowizny na rzecz Towarzystwa:
1. Wypełnij druk wpłaty, wpisując w rubryce "tytułem": "darowizna"
2. Przed rozliczeniem się z urzędem skarbowym wypełnij także dodatkowy formularz "Informacje o odliczeniach od dochodu i podatku"

Jeśli nas wspomożesz, ZROBIMY WIĘCEJ...
Numer konta: 75 8857 1038 3003 0300 5845 0001
KRS - 0000 17 22 31