Przekaż nam swój 1 % podatku


Bal Karnawałowy 2017 w Morągu

Dodano: 28-02-2017

 

Dnia 28.02.2017r. w naszym domu odbył się bal karnawałowy dla uczestników ŚDS i WTZ Morąg. Wszyscy bawili się doskonale w rytm karnawałowych przebojów muzycznych. Zabawę uświetniły konkursy takie jak: konkurs wokalny KARAOKE oraz konkursy taneczne w dwóch kategoriach: 
SOLO DANCE i TANIEC TOWARZYSKI. Na koniec tradycyjnie wybrano króla i królową balu. Tegoroczny karnawał zakończyliśmy śpiewająco i tanecznie w dobrych nastrojach. Więcej zdjęć na:

walentynki 2017

Dodano: 14-02-2017

 

14 lutego uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy obchodzili Dzień Zakochanych . W tym dniu wszystko było „serduszkowe”. Uczestnicy długo przygotowywali się do tego święta wykonując niezliczoną ilość czerwonych serduszek, którymi udekorowali salę. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od seansu filmowego w morąskim kinie, obejrzeliśmy film, pt . „Po prostu przyjaźń”. Po powrocie do ośrodka czekała nas miła niespodzianka - zabawy przy konkursach o tematyce walentynkowej, m.in. „Randka w ciemno”, gdzie uczestnicy mogli dokonać wyboru odpowiedniego kandydata na randkę oraz spędzić romantyczne chwile tylko we dwoje.
Rozbawieni i w dobrych nastrojach świętowaliśmy Dzień Zakochanych. Więcej zdjęć na;

Zajęcia na świeżym powietrzu

Dodano: 01-02-2017

 

Dzisiaj w ramach zajęć na świeżym powietrzu postanowiliśmy spróbować jazdy na łyżwach-naukę jazdy na łyżwach można spróbować niemal w każdym wieku i jest to sport dla każdego.Podczas zajęć panowała miła atmosfera i dużo świetnej zabawy...oto krótka fotorelacja...mimo strachu przed upadkiem daliśmy radę...Więcej zdjęć na :

Bal Karnawałowy 2017

Dodano: 17-01-2017

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu zoorganizowal bal w którym wzięliśmy udział. Wszystkie osoby uczestniczące w Balu przebrane były za najróżniejsze postacie, m.in.: diabły, czarownice, klauny oraz wiele innych bohaterów filmowych i baśniowych. Doskonałą zabawę taneczną uświetniły liczne konkursy - jak chociażby wybór najmroczniejszego przebrania. Na zakończenie spotkania wybrano króla i królową Balu. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie, co widać na załączonych zdjęciach do których obejrzenia serdecznie zachęcamy. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz miłą atmosferę, która towarzyszyła nam podczas całej imprezy. Takie spotkania jak to są doskonałą okazją do integracji osób niepełnosprawnych oraz przełamywania barier. Więcej zdjęć na:

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3

Dodano: 21-12-2016

 

Już po raz drugi odwiedzili nas uczniowie ze szkoły podstawowej nr 3 w Morągu. W tym roku postanowiliśmy wspólnie wykonać prezenty dla najbliższych w postaci choineczek.
Młodzież wykazała się ogromna kreatywnością i pomysłowością. Z dużym zaangażowaniem wykonywali prace rękodzieła których do tej pory nie mieli okazji wykonać w szkole.
Czas upłynął miło i szybko przy dźwiękach kolęd. Efekty pracy przedstawiamy poniżej . Dziękujemy uczniom i wychowawczyni klasy pani Dorocie Doroszczak-Byk za mile spędzony czas i zapraszamy ponownie. Więcej zdjęć na:

Świąteczny konkurs

Dodano: 20-12-2016

 

    W dniu 16.12. 2016r. w Morąskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w  świątecznym konkursie plastycznym . pt. .” Anioły, Aniołki, Aniołeczki „w którym nasi uczestnicy chętnie  wzięli udział .Powodem do dumy naszych uczestników jest zajęcie :
 I miejsce :Marcin Jedamski
 II miejsce :Katarzyna Metryka
 III miejsce :Emilia Czarnecka
 Gratulujemy!!!!

 

 

Wigilia TPD

Dodano: 19-12-2016

 

      Spotkanie Wigilijne placówek TPD: Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Morągu . Uroczystość odbyła się 14.12.2016r w Wigilii uczestniczyli również zaproszeni goście z Wicestarostą Ostródzkim Edmundem Winnickim. Podczas spotkania umilił nam czas występ artystyczny przygotowany przez uczestników naszej placówki. Więcej zdjęć na:

 

 

Mikołajki

Dodano: 07-12-2016

 

  Z okazji dnia święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry zorganizowaliśmy w naszym ośrodku małą uroczystość. 6 grudnia jest szczególnym dniem, w którym zgodnie z naszą tradycją obdarowujemy bliskich drobnymi podarunkami. W tym szczególnym dniu zawitał do nas Mikołaj wraz z Śnieżynką, którzy wręczyli naszym uczestnikom prezenty i przeprowadzili konkurs muzyczny. Było wesoło i serdecznie. Więcej zdjęć na:

Konferencja w Ratuszu

Dodano: 01-12-2016

 

30.11.2016 roku braliśmy udział w konferencji, pt.: „Osoba z niepełnosprawnością intelektualną w społeczności lokalnej” zorganizowanej przez Burmistrza Morąga oraz Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Morągu. Konferencja odbyła się  w ramach projektu, pt.: „Otwieramy okno na świat”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz przez Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Swoje wystąpienia mieli przedstawiciele: Spółdzielni socjalnej „ Tradycja smaków z Olsztynka”, Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, Warmińsko - Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Szymanowa. Celem konferencji było poruszenie problemu jakim jest włączenie  osób z niepełnosprawnością w życie społeczne. W ramach projektu został wydany kalendarz ze zdjęciami uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Morąga. 

Krakowiacy i Górale

Dodano: 01-12-2016

 

       W ramach rozwijania zainteresowań kulturą i sztuką udaliśmy się do Teatru im. A. Sewruka w Elblągu na spektakl, pt. „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”.  Na scenie zobaczyliśmy aktorów elbląskiego teatru, orkiestrę, tancerzy i chór, było ludowo, śpiewnie, kolorowo. Utwór uznawany jest za pierwszą polską operę narodową i przekazuje w sposób nieskomplikowany ówczesna sytuacje polityczną Polski, a służy temu miłosna intryga. Spektakl wywarł duże wrażenie na naszych uczestnikach, spędziliśmy miłe chwile i na pewno nie jest to nasze ostatnie wyjście do teatru.  

Jednostka prowadząca

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,
Oddział Okręgowy w Morągu

Plac Jana Pawła II 1
14-300 Morąg
tel. (89) 757 63 60
e-mail: tpdmorag@wp.pl
www.tpdmorag.org.pl

program do pit - darmowy

Razem zrobimy więcej

Osoba fizyczna może odliczyć od dochodu do 6%, a osoba prawna do 10% dochodu.

Jeżeli chcesz dokonać darowizny na rzecz Towarzystwa:
1. Wypełnij druk wpłaty, wpisując w rubryce "tytułem": "darowizna"
2. Przed rozliczeniem się z urzędem skarbowym wypełnij także dodatkowy formularz "Informacje o odliczeniach od dochodu i podatku"

Jeśli nas wspomożesz, ZROBIMY WIĘCEJ...
Numer konta: 75 8857 1038 3003 0300 5845 0001
KRS - 0000 17 22 31