Przekaż nam swój 1 % podatku


Zajęcia z instrumentami ORFFA

Dodano: 01-12-2016

 

    W dniu 28.11.2016 roku po raz pierwszy  podczas zajęć muzycznych wykorzystaliśmy instrumenty ORFFA.  Walorami tych instrumentów są: wszechstronność, powszechność i atrakcyjność. Formy zajęć muzycznych obejmowały: grę na instrumentach, ruch przy muzyce, tworzenie własnej muzyki, śpiew oraz słuchanie muzyki.

 

 

Dyskoteka Andrzejkowa

Dodano: 24-11-2016

 

     23.11.2016 w naszym ośrodku odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa Andrzejkowa to także czas na wróżby, które cieszyły się dużą popularnością, gdyż każdy z nas jest bardzo ciekawy najbliższej przyszłości. Oprócz wróżb uczestnicy bawili się w rytm dyskotekowej muzyki, jak również został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez sale rękodzielniczo- plastyczną pt. „ Jesienne drzewo”. Wszyscy bawili się doskonale i w dobrych nastrojach pożegnaliśmy dzień w ośrodku.

Warsztaty "Role zespołowe"

Dodano: 18-11-2016

 

   W dniu 18.11.2016 Federacja Organizacji Społecznych w ramach projektu „ Doradztwo i kariera – aktywizacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnościami” współfinansowany ze środków PFRON zorganizowała w naszym ośrodku warsztaty na temat „Rola zespołowa”. Celem warsztatów było między innymi: rozwijanie współpracy, doskonalenie umiejętności i rozwiązywania trudnych sytuacji, lepsze wzajemne poznanie i zrozumienie, podniesienie motywacji do wspólnych działań, kształcenie umiejętności planowania i wyznaczania zadań dla osiąganych celów. Nasi uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonych warsztatów, miejmy nadzieje ze nabyte umiejętności wykorzystają w codziennym życiu. Więcej zdjęć na:

XIV Turniej Szachowo- Warcabowy

Dodano: 16-11-2016

 

   15.11.2015 roku odbył się u nas zapowiadany turniej szachowo – warcabowy, w którym uczestniczyło czterdziestu zawodników z niepełnosprawnością z dziesięciu ośrodków powiatu ostródzkiego. Przez cały dzień trwała zacięta rywalizacja pomiędzy uczestnikami, jednakże triumfator mógł być tylko jeden. W tym roku w kategorii warcaby zwyciężył nasz uczestnik Krzysztof Matusik. Gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy innym uczestnikom za zaciekłe współzawodnictwo i miłą atmosferę. Oczywiście zapraszamy za rok na kolejną edycje turnieju i życzymy sukcesów. Więcej zdjęć na:

Uczniowie z SOSW

Dodano: 08-11-2016

 

17.11.2016 roku odwiedzili nas uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Szymanowa. Dzieci wraz z opiekunami zapoznali się ze specyfiką pracy naszego ośrodka a zwieńczeniem wizyty było wspólne wykonanie kartek świątecznych pod okiem naszego terapeuty. Dziękujemy za odwiedziny oraz zapraszamy ponownie. Więcej zdjęć na..

Turniej Szachowo- Warcabowy

Dodano: 07-11-2016

 

          W  dniu 15.11.2016 roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Warsztat Terapii Zajęciowej we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy organizuje XIV Turniej Szachowo - Warcabowy Osób Niepełnosprawnych. Turniej zorganizowany jest dla Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych. Celem imprezy jest promocja zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego, konfrontacja posiadanych umiejętności, popularyzacja gry w szachy i warcaby, integracja osób niepełnosprawnych poprzez zabawę oraz rozwijanie potencjału osób niepełnosprawnych. Liczymy na dużą liczbę zawodników i zaciętą rywalizację. Mamy nadzieję, że w tym roku zwyciężymy blink1.gif                                                                                   

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Dodano: 20-10-2016

 

       W dniu 18.10.2016 po raz kolejny pod patronatem Burmistrza Miasta Morąg Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Środowiskowy Dom Samopomocy z Morąga zorganizowały obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Współorganizatorami spotkania był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Morąski Dom Kultury, Polski Czerwony Krzyż oraz Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Szymanowa. Uroczystość została zorganizowana w ramach projektu „ Edukacja i promocja zdrowia psychicznego w powiecie ostródzkim” współfinansowanego przez samorząd województwa warmińsko – mazurskiego.                                                  

      Tegoroczne hasło Światowej Organizacji Zdrowia Psychicznego brzmiało „ Godność a zdrowie psychiczne: pierwsza pomoc psychologiczno – psychiatryczna dla wszystkich”.  Celem obchodów jest poszerzenie wiedzy społeczeństwa na temat zdrowia psychicznego i jego aspektów oraz motywowanie do podejmowania działań na rzecz jego poprawy.

Żbiórka żywności

Dodano: 04-10-2016

 

        

 

         W dniach 23 -24 września braliśmy udział w zbiórce żywności organizowanej przez Banki Żywności. Zebrana żywność zostanie przekazana do organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci. W tym roku wspierali nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 zrzeszeni w Szkolnym Kole Caritas. Dziękujemy serdecznie uczniom i opiekunom koła za pomoc. 

 

 

 

Wycieczka do Poznania

Dodano: 27-09-2016

 

             W dniach 22-24 września pojechaliśmy do Poznania, historycznego i kulturowego centrum starej Polski. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia poznańskich koziołków na ratuszu miasta, następnie spacerkiem poszliśmy na Ostrów Tumski, a skończyliśmy wędrówkę na Starym Rynku. Drugiego dnia zwiedziliśmy piękny Pałac w Rogalinie, gdzie można było poznać historie rodu Raczyńskich herbu Nałęcz, wystrój komnat, powozownie i pospacerować po ogrodach pałacowych. Po zakończeniu wycieczki nasz dzień się jeszcze nie skończył, udaliśmy się na Stadion Lecha Poznań, a wieczorem byliśmy na  koncercie „Pamiętamy o Osieckiej” w Teatrze Nowym.

Piknik w Tardzie

Dodano: 13-09-2016

 

         W czwartek 8.09.2016 roku spotkaliśmy się na pikniku zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Tardzie. Przepiękna pogoda, miła atmosfera, grill i udział w „ Małej Spartakiadzie” to przepis na dobrą zabawę. Dziękujemy za zaproszenie blink1.gif więcej zdjęć na

 

 

 

Jednostka prowadząca

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,
Oddział Okręgowy w Morągu

Plac Jana Pawła II 1
14-300 Morąg
tel. (89) 757 63 60
e-mail: tpdmorag@wp.pl
www.tpdmorag.org.pl

program do pit - darmowy

Razem zrobimy więcej

Osoba fizyczna może odliczyć od dochodu do 6%, a osoba prawna do 10% dochodu.

Jeżeli chcesz dokonać darowizny na rzecz Towarzystwa:
1. Wypełnij druk wpłaty, wpisując w rubryce "tytułem": "darowizna"
2. Przed rozliczeniem się z urzędem skarbowym wypełnij także dodatkowy formularz "Informacje o odliczeniach od dochodu i podatku"

Jeśli nas wspomożesz, ZROBIMY WIĘCEJ...
Numer konta: 75 8857 1038 3003 0300 5845 0001
KRS - 0000 17 22 31