Przekaż nam swój 1 % podatku


Spotkanie Bożonarodzeniowe dla Mieszkańców Morąga

Dodano: 11-02-2016

 

    Dniu 18.12.2015 roku braliśmy udział w „ Spotkaniu Bożonarodzeniowym dla Mieszkańców Morąga” odbywającym się przed Morąskim Domem Kultury. W czasie trwania spotkania można było posłuchać pięknych kolęd w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Ważnym elementem spotkań jest degustacja potraw świątecznych, w tym roku nasi uczestnicy przygotowali tradycyjne pierogi. Ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Morąga cieszyły się piękne rękodzieła zrobione w ośrodku przez naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że znowu spotkamy się w przyszłym roku.więcej zdjęć na 

Bal Karnawałowy w Suszu

Dodano: 11-02-2016

 

     27 stycznia mieliśmy okazję pobawić się na Balu Karnawałowym w gronie innych uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy. Uczestnicy poprzebierani byli w kolorowe stroje przygotowane specjalnie na ten bal w naszym ośrodku. Dużo wrażeń i zadowolone twarze biorących udział w imprezie świadczą o tym, że był to dla nich czas wielkiej radości i dobrej zabawy. więcej zdjęć na

„Tłusty Czwartek”

Dodano: 11-02-2016

 

     Niestety tegoroczny karnawał bardzo szybko minął, więc musieliśmy go godnie pożegnać. Najlepszą okazją zorganizowania pożegnania stał się „Tłusty Czwartek”. Specjalnie na ten dzień sala umiejętności życia codziennego przygotowała słodkie przysmaki. wiecej zdjęć na

 

 

Bal Integracyjny w ZSZIO.

Dodano: 27-01-2016

 

 

     W dniu 14.12.2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu odbył się „Bal integracyjny” zorganizowany przez wolontariuszy tamtejszej szkoły dla naszych uczestników. Podczas imprezy zostało przeprowadzonych wiele gier i zabaw. Dziękujemy pracownikom i wolontariuszom szkoły za miłą atmosferę i dobrą zabawę. Więcej zdjęć na

Zasady przyjęcia do ŚDS

Dodano: 23-12-2015

Wniosek o skierowanie do Środowiskowego Domu Samopomocy składa się do Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej według miejsca zamieszkania kandydata. Do powyższego wniosku dołącza się:

  1. zaświadczenie lekarskie wydane przez lekarza psychiatrę lub lekarza neurologa;
  2. zaświadczenie lekarza rodzinnego.

Do pobrania

Dodano: 22-12-2015

 

1. Regulamin: załącznik nr 1 doc.

 

2. Podanie: załącznik nr 2 doc.

 

3. Zaświadczenie lekarskie lekarza psychiatry/neurologa: załącznik nr 3 doc.

 

4. Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia: załącznik nr 4 doc.

 

Wsparcie psychologiczne

Dodano: 22-12-2015

Do zadań psychologa zatrudnionego w Środowiskowym Domu Samopomocy należy wykonywanie diagnozy psychologicznej podopiecznych  placówki, okresowa ocena efektów prowadzonej terapii, prowadzenie indywidualnych rozmów i konsultacji z uczestnikami zajęć, współpraca z terapeutami w zakresie współtworzenia i weryfikacji planów wspierająco - aktywizujących, tworzenie warunków do nabycia, podtrzymania i rozwijania u podopiecznych umiejętności i kompetencji niezbędnych do samodzielnego życia.

Sala kulinarna i umiejętności życia codziennego

Dodano: 29-11-2015

W sali gospodarstwa domowego i umiejętności życia codziennego pod okiem terapeuty podopieczni doskonalą umiejętności prowadzenia gospodarstwa domowego.

Zajęcia kulinarne uczą samodzielnego, higienicznego przygotowania prostych posiłków, układania jadłospisów, nakrywania do stołu oraz dokonywania zakupów i wiele innych rzeczy, które przydają się w życiu codziennym. Realizowane to jest poprzez samodzielne przygotowanie śniadania i obiadu dla wszystkich podopiecznych oraz pieczenie ciast na różne uroczystości odbywające się w Ośrodku. Wspólne spożywanie posiłków w jadalni nie tylko jednoczy grupę, ale również ma za zadanie naukę podstawowych zasad zachowania się przy stole. 

Sala rehabilitacyjna

Dodano: 29-11-2015

W sali prowadzona jest rehabilitacja indywidualna i grupowa z zakresu terapii ruchowej, rehabilitacji, turystyki i rekreacji oraz sportu osób niepełnosprawnych.

Program rehabilitacji ruchowej dobierany jest indywidualnie przez fizjoterapeutę do uczestnika biorąc pod uwagę jego stan fizyczny oraz psychiczny i obejmuje on między innymi ćwiczenia korekcyjne, bierne, wspomagane, redresyjne, oddechowe, aerobowe, masaż oraz wiele innych. 

Sala multimedialno-ogrodnicza

Dodano: 29-11-2015

 

 

Zajęcia w sali multimedialnej mają za zadanie naukę uczestników praktycznej i bezpiecznej obsługi sprzętu komputerowego. Podstawowym celem jest rozwijanie umiejętności wykorzystania komputera w życiu codziennym, poprzez zapoznanie uczestników z programami edukacyjnymi, biurowymi, graficznymi oraz Internetem. Zastosowanie komputera w procesie terapeutycznym poszerza zainteresowania, rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość, pamięć oraz percepcję wzrokowo–ruchową uczestników. 

Jednostka prowadząca

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,
Oddział Okręgowy w Morągu

Plac Jana Pawła II 1
14-300 Morąg
tel. (89) 757 63 60
e-mail: tpdmorag@wp.pl
www.tpdmorag.org.pl

program do pit - darmowy

Razem zrobimy więcej

Osoba fizyczna może odliczyć od dochodu do 6%, a osoba prawna do 10% dochodu.

Jeżeli chcesz dokonać darowizny na rzecz Towarzystwa:
1. Wypełnij druk wpłaty, wpisując w rubryce "tytułem": "darowizna"
2. Przed rozliczeniem się z urzędem skarbowym wypełnij także dodatkowy formularz "Informacje o odliczeniach od dochodu i podatku"

Jeśli nas wspomożesz, ZROBIMY WIĘCEJ...
Numer konta: 75 8857 1038 3003 0300 5845 0001
KRS - 0000 17 22 31