Przekaż nam swój 1 % podatku


<< poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następny >>

Sala rękodzielniczo –plastyczna

Dodano: 29-11-2015

W sali pod okiem terapeuty odbywają się zajęcia z arteterapii obejmujące różne techniki rękodzielniczo-plastyczne. Uczestnicy doskonalą technikę malarstwa z wykorzystaniem farb plakatowych, akwarelowych, akrylowych oraz farb do szkła. W ramach zajęć w pracowni zapoznają się z techniką frotażu i odlewu. Ponadto doskonalą techniki jak decupage na szkle, drewnie, tworzą wiklinę papierową oraz uczą się tworzyć z niej przedmioty przeznaczone do użytku codziennego. Ważnym elementem pracy z uczestnikami jest wykonywanie wszelakiego rodzaju ozdób z papieru oraz krepiny.

Sala rękodzielniczo– krawiecka

Dodano: 29-11-2015

W sali prowadzone są zajęcia terapeutyczne takie jak prasowanie, reperacja odzieży oraz szycie na maszynie. Wykonywane są robótki ręczne na drutach, szydełku, tkania na krośnie oraz wyszywania haftem krzyżykowym. Uczestnicy wykonują półprodukty do stroików np. odlewy gipsowe, kwiaty z tkaniny, malowane szyszki i gałęzie, które samodzielnie lub w asyście terapeuty układane są w bukiety lub stroiki.  

Cel główny Środowiskowego Domu Samopomocy

Dodano: 29-11-2015

Cel główny Środowiskowego Domu Samopomocy w Morągu

Celem głównym działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Morągu  jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym  oparcia społecznego pozwalającego na zaspokojenie ich potrzeb życiowych, usamodzielnienie i integrację społeczną, rozumianą jako przywrócenie możliwości pełnienia powszechnie dostępnych w lokalnej społeczności ról społecznych. Jest formą pomocy służącą utrzymaniu osób niepełnosprawnych w ich naturalnym środowisku i przeciwdziałaniu instytucjonalizacji.

O nas

Dodano: 29-11-2015

Środowiskowy Dom Samopomocy w Morągu, jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej dla osób z upośledzeniem umysłowym i chorobą psychiczną prowadzonym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Morągu, finansowaną za pośrednictwem Powiatu Ostródzkiego ze środków otrzymywanych na realizację zadań zleconych przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego.

 

<< poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następny >>

Jednostka prowadząca

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,
Oddział Okręgowy w Morągu

Plac Jana Pawła II 1
14-300 Morąg
tel. (89) 757 63 60
e-mail: tpdmorag@wp.pl
www.tpdmorag.org.pl

program do pit - darmowy

Razem zrobimy więcej

Osoba fizyczna może odliczyć od dochodu do 6%, a osoba prawna do 10% dochodu.

Jeżeli chcesz dokonać darowizny na rzecz Towarzystwa:
1. Wypełnij druk wpłaty, wpisując w rubryce "tytułem": "darowizna"
2. Przed rozliczeniem się z urzędem skarbowym wypełnij także dodatkowy formularz "Informacje o odliczeniach od dochodu i podatku"

Jeśli nas wspomożesz, ZROBIMY WIĘCEJ...
Numer konta: 75 8857 1038 3003 0300 5845 0001
KRS - 0000 17 22 31